Produkty

Reference

Kontakt

PROSOLAR s. r. o.

Adresa:
technoPV park
742 35 Mankovice
(přímo EXIT 321 z D1)

E-mail:
info(zavináč)prosolar.net
obchod(zavináč)prosolar.net 

VLADAN MARCALÍK
jednatel
tel:         +420 777 636 262
email:    marcalik (zavináč) prosolar.net

JANA KUČEROVÁ
ekonom              

JITKA MARCALÍK
administrativa
tel:        +420 774 636 262
email:    jitkamarcalik (zavináč) prosolar.net

Kontaktní formulář

O nás

PROSOLAR s.r.o. je exkluzívní/jediný distributor profesionálních velkosériově produkovaných systémů STORION od ALPHA ESS z Německa www.alpha-ess.de pro ČR a SK. Neposouváme se je to příliš pomalé. Přinášime změny s jasným záměrem změny tradičního systému energetiky. Profi systémy STORION mění energetiku každou instalovanou kWh. Každý majitel systému STORION je prosumer. Každý systém STORION je základ nevratných změny české energetiky. Naším přáním, snem a vizí je masová instalace dálkově ovladatelných i servisovatelných, inovativních a bezpečných nehořlavých baterií LFP do rodinných domů, firem a továren spolu s fotovoltaikou od Alpha ESS. Systémy STORION spolehlivě a efektivně kooperují se stávajícími fotovoltaikami bez baterií. 
Parametrem kvality jsou 22 leté zkušenosti nikoliv vysoká cena nebo systém ošizený osazením nekvalitních baterií nebo jejich kapacitě vůči instalované fotovoltaice.
Distribuční síť bude soustava osazená bateriemi, které dodají výkonové špičky a uloží energetické přebytky. Energetická síť bude odolná proti výpadkům(black-out), s konstatním napětím i frekvencí a trvalou dodávkou elektřiny všem připojeným spotřebitelům. Cena energie nebude díky bateriím podléhat spekulativnímu ovlivňování. 

1997 - elektrifikace domu na samotě Manětín/Plzeň/
1999 - první hybridní FVE v ČR s Pb bateriemi připojená k rozvodné síti v obci Ořech/Praha/. Dodnes denně v provozu. 
2006 - založení Prosolar s.r.o. - vyústění nadšení pro sebezásobení elektřinou z fotovoltaiky.
2009 - první ohřev TUV fotovoltaikou v ČR. Penzion v Zubří.
2011 - akumulace energie v bateriích s chemií LiFEPO4. Obohacující začátky skládání článků do základního akubloku 48V/60Ah.
2012 - první energeticky aktivní rodinný dům se STORION, orientován na sunce a konstrukce byla již ve stadiu projektu navržena pro fotovoltaiku. Elektrorozvody byly ve fázi projektu připraveny pro sebezásobení z baterií. Elektroinstalace připravena na 1f přepojení.
2014 - ve vztahu contractor pro First Solar America jsme realizovali silnoproudou část nové výrobní linky v Perrysburg, Ohio, U.S.A. Produkce fotovoltaiky 2GWp/rok CdTE panelů s účinností 20% !! Produkce 24h denně. Jedna směna cca 15 pracovníků......dechberoucí zkušenost :-)
2016 - další aktivní dům s hybridní fotovoltaickou elektrárnou. Zkušenostmi z roku 2012 + aktuální technologie = STORION.
Doposud jsme instalovali více než 950 solárních fotovoltaických elektráren.
- začínáme se systéme distribuovaných bateriií - též virtuální baterie
2017 - výkon měříme instalovanou kapacitou baterií = instalovali a dodali jsme v rámci ČR 800kWh LiFePO4(LFP)
2018 - dynamické ovládání systémů STORION v závislosti na uložené kapacitě, provozu spotřebiče, počasí a aktuálních požadavků uživatele/investora zvládná rozpracovaná platforma PROSTORAGE podrobněji zde
- dokončení systému distribuovaných baterií z roku 2017
- základy extra rychlého nabíjení DC
- dodáno na český trh 1,6MWh v LFP bateriích
vize 2019- DC nabíjení osazené baterií jako aktivní součást distribuční sítě

EU projekty: Litva instalace více než 90% FVE. Dále Jižní Tyrolsko(sever Itálie), Slovensko, Rusko a Izrael. Obyčejně exportujeme stavebnici FVE se základem na polohovacích jednotkách FoxSun. 

Jednatel PROSOLAR s.r.o. Vladan Marcalík získal 14.11.2015 profesní kvalifikaci ELEKTROMONTÉR FOTOVOLTAICKÝCH SYSTÉMŮ č.AB0226534. Profesní kvalifikace je jedna z nutných podmínek pro získání dotace na HFVE z programu www.novazelenausporam.cz  

Žádná z uvedených cen není závazná. Veškeré ceny jsou  pouze orientační a indikativní. Žádná z uvedených cen na této webové prezentaci nepředstavuje závaznou nabídku jako podklad pro uzavření kupní smlouvy nebo smlouvy o dílo.
 

Váš montér